Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content

Producent frontów lakierowanych

(+48) 790 209 315

  • PL
 
Zamów fronty »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Fronty kuchenne

 

Fronty kuchenne, pomysły i inspiracje w aranżacji kuchni

Drogi Kliencie,

Szafki kuchenne z odpowiednio dobranymi frontami meblowymi, to te elementy wystroju kuchni, które jako pierwsze przyciągają wzrok. Musisz pamiętać, że właśnie dlatego potrafią one zdominować charakter całego wnętrza Twojej kuchni.

Najważniejszym elementem mebli kuchennych są bez wątpienia fronty kuchenne. To od ich wyglądu i profesjonalnego wykonania zależy charakter i styl całego pomieszczenia. Te gładkie i bez uchwytów nadają Twojej kuchni nowoczesnego charakteru, natomiast te frezowane i zdobione – kreują styl klasyczny.

Firma Arteka jest producentem frontów meblowych.

Jaki kolor frontów kuchennych?

Jeśli Twoja kuchnia jest mała, wybieraj fronty jasne. Kolor biały jest zawsze modny, a powierzchnie wykończone na wysoki połysk są uniwersalne i nadają Twoim pomieszczeniom lekkości. Potrafią również optycznie powiększyć wnętrze. Natomiast powierzchnie matowe nadają wyrazistego kontrastu i nieco surowego charakteru.

Moda na naturalne elementy drewniane owocuje bogatym zestawieniem lakierowanych dekorów drewnianych. Powierzchnie gładkie białe lub czarne, wykończone szlachetnym drewnem wyglądają zarazem nowocześnie i przytulnie. Ciepłego klimatu w Twojej kuchni dodają kolory brązowe i beżowe, takie jak kawa z mlekiem lub czekolada.

Szafki kuchenne mogą być dekorowane nie tylko frezowaniem, czy ozdobnymi uchwytami – rolę tę pełnią również wszelkiego rodzaju przeszklenia, dodające Twoim meblom lekkości – podobnie jak połysk na frontach.

Drewniane fronty kuchenne

Drewno jest szlachetnym i trwałym materiałem na meble, choć nieco drogim. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem drewna do produkcji mebli jest dąb. Rynek oferuje ponadto popularne meble z drewna sosny, drewna bukowego i olchowego, czy egzotycznego. Aby obniżyć koszty, możesz wybrać fronty bejcowane lub pokryte fornirem imitującym drewno.

Fronty kuchenne laminowane

Płyta laminowana jest relatywnie tanim i trwałym rozwiązaniem w produkcji mebli na wymiar. Laminat powstaje w procesie prasowania papieru impregnowanego żywicami na powierzchni płyty wiórowej lub MDF. Laminat zabezpiecza płytę przed wilgocią, jaka często pojawia się w kuchni lub łazience. Takie płyty i fronty kuchenne odporne są na działanie promieni słonecznych.

Fronty kuchenne fornirowane

Fronty wykańczane fornirem bazują na płycie wiórowej lub MDF, która następnie oklejana jest warstwą naturalnego drewna, czyli fornirem. Grubość warstwy forniru waha się w granicach 0,5 - 0,8mm i jest pokryta lakierem. Przy użytkowaniu fornirowanych frontów, np. w szafkach kuchennych, powinieneś postępować ostrożnie, ponieważ materiał ten jest względnie miękki i łatwo o uszkodzenia jego powierzchni.

Fronty z płyty MDF (oklejane folią PVC lub lakierowane)

Folia PCV zabezpiecza fronty meblowe przed nadmierną wilgocią i zarysowaniami, dzięki czemu meble stają się łatwiejsze do czyszczenia i bardziej odporne na uszkodzenia. Folia jest mniej odporna na podwyższone temperatury. Dlatego unikaj ustawiania mebli, np. w pobliżu piekarnika, gdyż mogą się odbarwiać.

Lakierowana płyta MDF jest bardziej odporna na temperaturę, niż folia PVC. Lakier tworzy jednolitą powierzchnię, w zależności od Twojego wyboru – matową lub błyszczącą.

Zadzwoń już teraz, a od jutra zaczniemy produkować niepowtarzalne fronty kuchenne do Twojej nowej kuchni...

 
Zobacz Inspiracje
 
 
 
 
 
 
 

Rozwiń menu