Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content

Producent frontów lakierowanych

(+48) 790 209 315

  • PL
 
Zamów fronty »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

W jaki sposób urządzić kuchnię dla całej rodziny? #1

 

W jaki sposób urządzić kuchnię dla całej rodziny?

Urządzanie funkcjonalnej kuchni, która spełni oczekiwania wszystkich domowników, bywa trudnym zadaniem. W pierwszej kolejności trzeba poznać potrzeby swoich bliskich, zrobić wywiad środowiskowy, ale przede wszystkim należy myśleć perspektywicznie. Przyszłość potrafi bowiem zweryfikować wcześniejsze ustalenia i plany, co w przypadku tak ważnej inwestycji warto mieć na uwadze.

Jak poradzić sobie jednak z planowaniem aranżacji i wykorzystaniem dostępnej przestrzeni, gdy pod dachem gromadka dzieci, mąż ciągle zaglądający do lodówki i żona lubiąca krzątać się dookoła pełnych garnków?

Meble na wymiar gwarantem zadowolenia


Coraz częściej odchodzi się od gotowych rozwiązań, a palmę pierwszeństwa przejęły meble kuchenne na wymiar, których wybór daje więcej możliwości i rozwiązań. Ludzie z biegiem czasu przekonali się, że indywidualny projekt, który został stworzony pod własne oczekiwania, otwiera wiele dodatkowych furtek w naszym domu. Życie dzięki nim staje się łatwiejsze i wygodniejsze, bo mamy pełną kontrolę nad dostępną przestrzenią i nie marnotrawimy jej. Dla dużej rodziny takie wyjście jest perfekcyjne, ponieważ to domownicy wiedzą lepiej czego dokładnie im potrzeba. Wyręczanie się sklepowymi, hurtowo produkowanymi meblami powoli przestaje być opłacalne i modne.

Znajdź miejsce dla swoich pociech


Znalezienie odrobiny miejsca dla najmłodszych jest doskonałym pomysłem, z którego również warto skorzystać. Wspólne przygotowywanie potraw i kulinarne eksperymenty mogą przysłużyć się wykształceniu odpowiednich nawyków żywieniowych u naszego dziecka i rozwinąć jego zdolności. Bez znaczenia, czy jako pomocnika mamy trzyletniego szkraba czy samodzielnego dwunastolatka. W obu przypadkach wygospodarowanie niewielkiej przestrzeni przyniesie same korzyści. Połączenie zabawy, nauki i budowania wzajemnych relacji to świetna idea, a w takim pomieszczeniu jak kuchnia jest to wręcz banalne do osiągnięcia. Taki efekt można zrealizować dzięki zabudowaniu lodówki w jednej z dolnych szafek, do której dostęp będzie bardzo wygodny i prosty. Mały stolik z podstawowymi przyrządami również zrobi swoje. A na nim pojemniczki, łyżeczki, foremki- wszystko to, czego potrzeba do przygotowania prostych potraw i bawienia się sztuką kulinarną w tak młodym wieku.

Przede wszystkim kompromis


Urządzając kuchnię dla całej rodziny niezbędne jest aby liczyć się ze zdaniem innych. Kuchnia, jako najważniejsze pomieszczenie w całym domu, to przecież miejsce, w którym spędza się ogromną ilość czasu, dlatego robiąc remont lub urządzając mieszkanie od podstaw warto postawić na kompromis. Wszak dla jednych pomieszczenie to kojarzy się tylko i wyłącznie z gotowaniem, dla innych jest normalnym pomieszczeniem codziennego użytku. O ile w przypadku wyboru dekoracji i kolorystyki decyduje kwestia gustu bardziej wpływowych domowników, tak w kwestii umeblowania, rozstawienia i zdecydowania się na konkretne elementy trzeba postawić na kompromis i wygodę pozostałych mieszkańców.

 

 
 
 
Autor:J.T.
 
 
 

Rozwiń menu