(+48) 790 209 315 sklep@arteka.com.pl

Co robić w przypadku, gdy kuchnia nie posiada okna?

Kuchnia, to najważniejsze miejsce w Twoim domu. Kiedy przygotowujesz wymyślne potrawy, całe mieszkanie oddycha aromatem, wydobywającym się z tego pomieszczenia. Domownicy wtedy wiedzą, że trwają intensywne prace nad czymś wyjątkowym, co ma wszystkich zaszokować. Co zrobić jednak w przypadku, gdy Twoja kuchnia nie posiada okna? Czy fakt ten automatycznie musi oznaczać trudności dla płuc Twoich najbliższych i przyjaciół?

Przede wszystkim jasne kolory

Oczywiście, odpowiedni system wentylacyjny jest bardzo ważny, lecz równie istotny jest odpowiedni wybór kolorystyki Twojej kuchni. Takie kolory, jak biel i jasny beż zawsze będą w modzie, a dzięki swoim naturalnym zdolnościom do odbijania światła jeszcze bardziej rozjaśniają pomieszczenie. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest również odczucie powiększenia się dostępnej przestrzeni. Jasne barwy idealnie nadają się do tego typu zabiegów.

Baw się światłem

Brak okna przestaje być problemem, kiedy wykorzystasz oryginalne oświetlenie. Eksperymenty z lampkami LED oraz dekoracyjnymi światełkami dodadzą Twojej kuchni wyrazu. Wykorzystasz więcej ukrytego potencjału, jakim dysponuje dostępna przestrzeń. Podkreślisz także zamiłowanie do zabawy formą, która coraz częściej odnajduje się w nowatorskich projektach. Dzięki zastosowaniu tej wizji nie tylko ogród, łazienka i salon będą prezentować się bardziej okazale. Kuchnia również.

Połącz kuchnię z salonem

Jeżeli jesteś na etapie budowania swojego domu lub masz możliwość zburzenia jednej ze ścian, pomyśl nad stworzeniem więzi pomiędzy salonem, a kuchnią. Połącz obydwa pomieszczenia. Taka metoda spowoduje, że mieszkanie będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego. Dzięki temu przeniesiesz odrobinę światła z rozjaśnionej lokacji, które posiada okno do kuchni. Możliwość spoglądania na ulubiony program telewizyjny podczas baraszkowania w kuchennych szafkach to również propozycja warta odnotowania.

Eksponuj szczegóły

Za pomocą sztucznego światła możesz wyróżnić drobne elementy. Nie tylko dekoracje czy podwieszane ozdoby, ale i funkcjonalne kuchenne przyrządy, których obecność warto jest zaakcentować innym źródłem oświetlenia. Posiadasz pięknie wypolerowane noże? Pokaż je, umieszczając w okolicy podświetlanej listwy. Lubisz mieć pod ręką słoiczki z przyprawami? Skorzystaj z wysoko polerowanych pokrywek, które dodadzą Twojej kuchni kilka blasków. Kiedy jesteś jednak sympatykiem ciemniejszych barw tapet, blatów i mebli, postaw na światło żółte, które ociepli wystrój wnętrza.

Wspomóż się dekoracjami ściennymi

Zaufaj obrazom i dekoracjom ściennym. Kuchnia zyska na elegancji, zmysłowości i przestanie być kojarzona wyłącznie z miejscem, gdzie przygotowuje i konsumuje się posiłki. Szerokie perspektywy, piękne krajobrazy to wartość gwarantująca – podobnie jak w przypadku barw jasnych – zwiększenie odczuwalnego poczucia przestrzeni. Gdy nie masz możliwości oglądania zza okna pięknej, słonecznej pogody, to warto wyręczyć się przepięknym krajobrazem w postaci gotowego obrazu, wiszącego na ścianie.

To wszystko…