(+48) 790 209 315 sklep@arteka.com.pl

Na czym polega ponadczasowość drewna?

Ponadczasowe drewno w aranżacji wnętrza

W każdej dziedzinie życia korzysta się z niezawodnych rozwiązań znanych od lat. Dzięki swoim szerokim zastosowaniom stale zyskują nowych sympatyków, ponieważ są uniwersalne i ponadczasowe. Przywiązujemy się do schematów, z których korzystali nasi przodkowie, powielamy je. Podobnie sprawa wygląda z architekturą wnętrz, a modelowym przykładem jest drewno – najstarszy surowiec świata. Na czym polega jego fenomen? Dlaczego cały czas jest na szczycie najczęściej wykorzystywanych materiałów?

Modne drewno w każdym wnętrzu

Drewno wywarło olbrzymi wpływ na kierunek, w jakim podąża współczesna moda. Potrafi narzucić swoją rolę w każdym wnętrzu i mieszkaniu. To bardzo ważny element domowego krajobrazu. Podłogi, okna, meble, drzwi szafki, stojaki, wieszaki. Wszystko to kojarzy się właśnie z nim. Jest wszędzie, potrafi urozmaicić kuchnię, pokoje i korytarze. Rozpycha się łokciami w naszym domu, nie daje się zastąpić coraz bardziej łakomym na sławę materiałom zastępczym.

Wydawać by się mogło, że niepowtarzalność wynika z naszego przywiązania do babcinych kredensów i nadszarpniętych zębem czasu meblościanek, które skrywały tony słodyczy. Przyzwyczailiśmy się do drewna, bo było z nami od zawsze. Ale czy zwykły sentyment może mieć aż tak duże znaczenie w momencie projektowania wnętrza i decydowania się na wybór mebli? Magia tego surowca polega na czym innym.

Jego największą zaletą jest naturalność. Po ciężkim dniu spędzonym w pracy lub w szkole potrzebujemy chwili wytchnienia i odpoczynku, a drewno idealnie się do tego nadaje. Wprowadza spokój, dodaje wystrojowi oblicza przyrody. Dzięki temu można poczuć się jak na łonie natury. Przy profesjonalnie zaprojektowanej przez Studio Arteka Leszno aranżacji podobny efekt jest możliwy do uzyskania.

y w Twoim mieszkaniu.

Niezawodne drewno

Drewno do tego stopnia wdarło się do naszego świata, że nawet gdy finalnie decydujemy się na wybór płytek ceramicznych i wykładzin, to chcemy, aby ich wygląd kojarzył się właśnie z nim. Wiele kolekcji jest wypełnionych takim wzornictwem, tendencja ta nieustannie cieszy się sporym zainteresowaniem wielu klientów. Niezawodność prawdziwego drewna polega jednak na wytrzymałości i dostosowywaniu się do otoczenia. Perfekcyjnie komponuje się z wieloma kolorami i materiałami. Świetnie odnajduje się zarówno w minimalistycznych aranżacjach, jak i wyrafinowanych, nasyconych przepychem kompozycjach. Niczym kameleon wtapia się w środowisko, w jakim przebywa.

Naturalne drewno na meble

Oprócz walorów czysto estetycznych i designerskich, kluczową cechą są naturalne właściwości drewna, stosowanego do mebli. To świetny, wytrzymały i twardy materiał. Przez długie lata wciąż potrafi zadziwiać. W zależności od potrzeb klienta potrafi być dekorowany poprzez lakiery, farby i oleje, co dodaje jeszcze więcej uroku i błysku. Drewno jest podatne na zmiany, może być cięte, szlifowane i polerowane. Trudno znaleźć inny materiał, który w świadomości klientów utrwalił się jako równie uniwersalny. Na tym polega jego wielkość. Sprawdza się w każdym wnętrzu, bo wszędzie odnajduje się doskonale.

Drewno było, jest i będzie kluczowym graczem w świecie naszych kuchni i salonów. Dodaje spokoju, ale jednocześnie potrafi ożywić każde mieszkanie. Godzi praktyczne wykorzystanie natury ze stylem i elegancją, co jest receptą na związek idealn