(+48) 790 209 315 sklep@arteka.com.pl

Porady Eksperta

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz. Czym dokładnie się charakteryzuje?

Mimo że Skandynawia często jest kojarzona z surowym i zimnym klimatem, to właśnie styl zaczerpnięty z tego rejonu zaskarbił sobie olbrzymią sympatię osób, planujących urządzenie własnego mieszkania. Odzwierciedla bowiem perfekcyjnie gust ludzi, którzy cenią prostotę, symetrię i subtelną elegancję.

Jak poradzić sobie z kuchnią bez okien?

Kuchnia, to najważniejsze miejsce w Twoim domu. Kiedy przygotowujesz wymyślne potrawy, całe mieszkanie oddycha aromatem, wydobywającym się z tego pomieszczenia. Domownicy wtedy wiedzą, że trwają intensywne prace nad czymś wyjątkowym, co ma wszystkich zaszokować. Co zrobić jednak w przypadku, gdy Twoja kuchnia nie posiada okna? Czy fakt ten automatycznie musi oznaczać trudności dla płuc Twoich najbliższych i przyjaciół?

Na czym polega ponadczasowość drewna?

W każdej dziedzinie życia korzysta się z niezawodnych rozwiązań znanych od lat. Dzięki swoim szerokim zastosowaniom stale zyskują nowych sympatyków, ponieważ są uniwersalne i ponadczasowe. Przywiązujemy się do schematów, z których korzystali nasi przodkowie, powielamy je. Podobnie sprawa wygląda z architekturą wnętrz, a modelowym przykładem jest drewno – najstarszy surowiec świata. Na czym polega jego fenomen? Dlaczego cały czas jest na szczycie najczęściej wykorzystywanych materiałów?

Dlaczego warto wybrać meble na wymiar do kuchni?

Decydując się na modernizację swojej kuchni należy zastanowić się, w jak dużym stopniu chcesz mieć wpływ na jej wygląd. Część osób jest bowiem zwolennikiem gotowych, często katalogowych rozwiązań. Pozostali natomiast preferują własne projekty i lubią mieć wszystko pod kontrolą. Wprowadzając w życie własną wizję przekuwają plany i marzenia na ich realizację.

Jak układać podłogę?

Układanie podłogi jest w tej chwili niezwykle proste bez względu na to, czy układasz podłogę drewnianą lub panele laminowane. Wszystkie typy podłóg są łatwe w montażu, jednak w przypadku różnych projektów potrzebujesz trochę czasu, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zarezerwuj trochę czasu na przygotowania, a ukończenie prac będzie przyjemnością.

Każdy dom zaczyna się od drzwi

Nie  wiesz od czego zacząć i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Bez obaw – jak wybrać drzwi idealnie dopasowane do Twojego domu podpowie Specjalista ARTEKA. Wydaje się, że drzwi, to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza. Tymczasem, jak zgodnie potwierdzają opinie sprzedawców, niewielu Klientów zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę drzwi to nie tylko skrzydło!

Jak dopasować kolor drzwi do podłogi?

W zależności od koncepcji stylu i wystroju Twojego mieszkania, drzwi mogą być mało widoczne, albo dzięki odpowiedniej wyrazistości nadawać Twojemu wnętrzu określony i wyjątkowy charakter. Drzwi i podłoga powinny razem tworzyć harmonijną całość, gdyż te elementy wnętrza zmienia się najrzadziej.